De prijzen van de voornaamste zuivelproducten blijven onder druk staan. De Belgische mageremelkpoederprijs stabiliseerde vorige week tot 2366 euro/ton, de roomprijs daalde tot 2434 euro/ton. De boterprijs stabiliseert rond 5246 euro/ton. Internationaal blijft ook de Fonterra-veiling verder dalen (-2,4%). De mageremelkpoeder bleef stabiel op 2559 dollar/ton. De vollemelkpoederprijs daalde tot 3503 dollar/ton (-2,7%). Ook de boter- en kaasprijs daalden tot respectievelijk 6371 dollar/ton (-4,3%) en 4449 dollar/ton (-6,6%). De mozarellaprijs stabiliseerde vorige week en noteert op 3306 dollar/ton (+1,6%). Het verhandelde volume was hoog met 39.508 ton. Deze evolutie zet ook blijvend druk op de melkprijzen. Een aantal kopers hebben al forse dalingen aangekondigd voor oktober en november. De spotmarktmelkprijsnotering op de Nederlandse DCA-markt noteerde de voorbije week op 31 euro/100 kg (+1 euro/100 kg).
ILVO geeft op Dag van de Landbouw in Kinrooi een infosessie voor Limburgse boeren over veehouderij, nieuwe teelten, datadelen, wijnanalyses en landbouwinnovatie. Schrijf je vooraf in voor 10u30 of 15u.
Wil je starten of overnemen in land- of tuinbouw en VLIF-steun aanvragen als jonge landbouwer? Volg het starterstraject en toon je vakbekwaamheid aan met opleiding type A vanaf september.
Zuivelprijzen blijven stabiel tot licht stijgend, met kleine bewegingen voor boter, melkpoeder en kaas. Ook de melkprijs in Nederland en België beweegt voorzichtig omhoog.
Italiaanse bedrijven tonen kracht van robotisering. Op het bedrijf van de familie de Poda in Montecchio Emilia kregen de Meetjeslandse melkveehouders een inkijk in batchmelken met robots.
Prognosfruit 2026 vierde de 50ste verjaardag in Konstanz aan de Bodensee. De prognoses zelf brachten zorgen bij het begin van het seizoen en de hitte en droogte over heel Europa waren alomtegenwoordig in de gesprekken.
Aanhoudende droogte en hitte zetten akkerbouw, groenten, fruit en serreteelten zwaar onder druk. We schetsen per teelt wat de impact is op groei, opbrengst en oogst.
Graanprijzen blijven extreem volatiel door oorlog in de Zwarte Zee, geopolitieke spanningen en tegenvallend weer in Europa. Franse maïsproductie staat zwaar onder druk.
Zuivelprijzen blijven stabiel tot licht stijgend, met kleine bewegingen voor boter, melkpoeder en kaas. Ook de melkprijs in Nederland en België beweegt voorzichtig omhoog.