Oekraïense onderdanen kunnen zich nog steeds aanbieden in Brussel om een tijdelijk beschermingsstatuut aan te vragen. Om dit beschermingsstatuut te bekomen moet aan een aantal voorwaarden voldaan zijn. Men mag onder meer niet beschikken over een verblijfsdocument voor een andere EU-lidstaat.
Sinds kort wordt ook nagegaan of de persoon in kwestie daadwerkelijk aanwezig was in Oekraïne op moment van het uitbreken van het conflict in februari 2022. Er wordt mogelijk gevraagd om hiervoor de nodige bewijsstukken voor te leggen.
Dit kan bijvoorbeeld gaan over het hebben van een arbeidsovereenkomst (met de voorlegging van een loonbetaling), een attest van een publieke overheid, een bewijs van opname in een ziekenhuis ... Met andere woorden, het moeten geloofwaardige documenten zijn.
Wanneer deze documenten niet kunnen worden voorgelegd of als niet voldoende geacht worden, zal men de tijdelijke bescherming niet toekennen.
We merken op dat de procedure de laatste periode trager verloopt. We zijn hierover in contact met het Kabinet Migratie en met de Dienst Vreemdelingenzaken.
Digitaal waterloket extra geopend
Op woensdag en vrijdag helpen wij je verder met al je watervragen
Geen sanering meer nodig voor afdruipzones asbest
Op vraag van Boerenbond om de regelgeving in die zin aan te passen, heeft minister Brouns daar ondertussen voor gezorgd.

Om voedsel te produceren heb je water nodig!
Boeren moeten te allen tijde prioritair toegang blijven hebben tot voldoende water.

Welzijn? Daar heb ik toch geen tijd voor
Op 24 juni (Leietheater, Deinze) en 26 juni (CC De Werft, Geel) nodigen we je uit voor een avond over iets wat er vaak bij inschiet: jezelf. Geen zware kost, geen zweverig gedoe, wél herkenbare verhalen, een vleug humor en ruimte om eens (letterlijk) stil te staan. Op een manier die wérkt.
Minder administratieve lasten en regeldruk
Onze land- en tuinbouwers worden geconfronteerd met een lasagne aan administratieve verplichtingen en na te leven regels, vanuit diverse beleidsdomeinen en verschillende beleidsniveaus.
Volgende stap in vereenvoudiging GLB
De Europese Commissie beloofde begin dit jaar een aantal vereenvoudigingspakketten – de zogenaamde Omnibuspakketten. Woensdag kwam ze met een nieuw vereenvoudigingspakket voor het GLB, een nieuwe reeks vereenvoudigingen na het eerste pakket vorig jaar in navolging van de boerenprotesten.