Boerenbond neemt deel aan verschillende innovatieve projecten die nieuwe kansen, technieken en verdienmodellen creëren en op zoek gaan naar haalbare oplossingen voor de uitdagingen van vandaag en morgen.
 

Inspiratiebron

Boerenbond gebruikt deze projecten als inspiratiebron voor een toekomstgerichte belangenbehartiging, vorming en advisering van onze leden. Onze projecten maken zo écht een verschil in het leven en het werk van onze land- en tuinbouwers!

Overzicht van alle projecten

Neem hieronder een kijkje bij onze vele projecten. Je kan gericht zoeken op specifieke thema’s en sectoren. Zo vind je zeker een project dat jou interesseert!

pig-BoWie.jpg

BoWie

De hoofddoelstelling van het project is het verzoenen van biologische en praktijkvoering met emissieregelgeving.
NPower_Gemma Willems.jpg

NPower

NPower wil de N/P vervuiling aanpakken in Europa, zowel in de bodem, water, lucht.
Hennep

Hennep+

Het ingang doen vinden van industriële hennep als constructiemateriaal in de maak- en bouwindustrie.
Get Wasted

Get Wasted

Voedselverspilling tegengaan door actoren in de keten te verbinden met een digitale marktplaats voor overschotten.
Beweiding

GePAST beweiden

Economische en praktische haalbaarheid van beweiden als PAS-maatregel in kaart brengen.
geit

Zeogoat

Het onderzoeken van het potentieel van zeoliet in ammoniakreductie bij melkgeiten.
cv

VoederPAS

Het ontwikkelen van een nieuwe borgingstool die melkveehouders helpt bewijzen dat laag-eiwit voer gegeven wordt.
Project RAMBO

RAMBO-VAR

RAMBO staat voor Reductie van AMmoniak via Brongerichte en flankerende Oplossingen.
Emissiearme vloer

PAS-Partout Melkvee

Dit project wil praktische informatie uitwisselen over ammoniakereducerende technieken in Vlaanderen.
ELp BEEf

ELP-BEEF (Emission – Low – Protein – Beef)

Laag-eiwit voeding kan een effectieve en brongerichte maatregel zijn maar werd nog niet op de PAS-lijst opgenomen,
voedselverlies

ZEROW

ZeroW wil een belangrijke drijvende kracht zijn in het terugdringen van voedselverliezen.
waste

Waste2Func: hoogwaardige toepassingen met reststromen

Het WAST2FUNC-project wil een nieuwe en duurzame toeleveringsketen voor biomassa-afval tot stand brengen.