Meer melk verwerkt, maar investeringen en jobs dalen
Exclusief voor leden
Krijg toegang tot diepgaande analyses, historieken en seizoensinvloeden voor jouw sector. Deze informatie is enkel beschikbaar voor ingelogde leden van Boerenbond.
Ondanks dat de markt zich verwacht had aan dalende melkvolumes, steeg de verwerkte hoeveelheid melk in 2025 in ons land nog steeds. De competitiviteit van de melkverwerkende sector staat echter onder druk, wat zich uit in aarzelende investeringen en een dalende tewerkstelling.
BCZ, de Belgische Confederatie van de Zuivelindustrie noemt vorig jaar zelfs een ‘Herculesopdracht.’ De marktrealiteit was hard, kosten...
Op de Vlaamse Carbon Farming Dag in Lennik ontdekten landbouwers, onderzoekers en bedrijven hoe levende bodems, nieuwe technologie en samenwerking carbon farming vooruit kunnen helpen.
Een onaangekondigde update van de stikstoftools kan landbouwers met lopende vergunningsaanvragen plots boven de drempel van 0,025% duwen. Boerenbond vraagt duidelijkheid en rechtszekerheid.
Op de Vlaamse Carbon Farming Dag in Lennik ontdekten landbouwers, onderzoekers en bedrijven hoe levende bodems, nieuwe technologie en samenwerking carbon farming vooruit kunnen helpen.
Hoop op herstel van de graanhandel via de Zwarte Zee drukt de tarwe- en maïsprijzen. De markt blijft volatiel zolang de situatie rond Oekraïense export onzeker is.