Krijg toegang tot diepgaande analyses, historieken en seizoensinvloeden voor jouw sector. Deze informatie is enkel beschikbaar voor ingelogde leden van Boerenbond.
Vruchtrot kan producten in korte tijd onverkoopbaar maken. Bij aardbeien zijn vooral Mucor en Rhizopus beruchte bewaarschimmels: ze kunnen vruchten tijdens de oogst, verwerking of bewaring snel aantasten.
De voorbije vier jaar onderzocht een praktijkgericht project hoe Mucor en Rhizopus in aardbeien beter beheerst kunnen worden. Op basis van labo- en veldproeven werd het bestaande IPM-schema bijgestuurd. Proeven...
Stijgende energie- en kunstmestprijzen raken de Europese landbouw, met lagere graanopbrengsten en extra druk op de komende oogst, terwijl oliehoudende zaden en eiwitgewassen beter presteren.
Het project StrawCool wil een toekomstbestendig koudemodel voor aardbeiplanten ontwikkelen. Ervaar jij problemen bij de aardbeiplantenbewaring? Vul dan zeker de enquête in.
Vice-eersteminister Jan Jambon plukte donderdag op uitnodiging van Boerenbond de eerste Conferenceperen bij Lembifruit in Ranst. We namen de gelegenheid te baat om bij de minister - bevoegd voor Financiën - enkele belangrijke thema’s voor heel de sector aan te kaarten.
FAVV waarschuwt landbouwers voor blauwalgen in Vlaams oppervlaktewater. Bij captatieverbod mag dit water niet gebruikt worden voor beregening van voedings- en voedergewassen.