Krijg toegang tot diepgaande analyses, historieken en seizoensinvloeden voor jouw sector. Deze informatie is enkel beschikbaar voor ingelogde leden van Boerenbond.
Verschillende indicatoren tonen de positieve evolutie aan van het antibioticumgebruik en -resistentie bij dieren in België in 2025. Dat blijkt uit het recentste AMCRA-rapport. De vooropgestelde dalingen in het tweede antibioticumconvenant waren ambitieus; de sector wist deze te realiseren. Maar het werk is nog niet ten einde.
AMCRA is het kenniscentrum inzake antibioticagebruik en -resistentie bij dieren. Het centrum...
Heel wat rundveehouders met klasse 1 vergunning in West-Vlaanderen ontvingen recent hun verwerking aktename 5% ammoniak reductie maatregel. Zij moeten de gele aanplakking nog uithangen.
DVE-toeslagen voor melkvee en vleesvee, die de Universiteit Wageningen maandelijks berekent, stijgen terug en bereiken hun hoogste peil sinds eind 2024, net als de energieprijzen. Wat kunnen we verwachten?
Als antwoord op een vraag die Ruben Van Gucht in de podcast Boer&Bondig beantwoordde, laat Tanja Van Poecke recht vanuit het hart zien hoe zwaar, onzeker en passioneel landbouw echt is.
Boerenbond demonstreerde op de Dag van de Landbouw de RootWave e-Weeder in de fruitteelt: elektrisch wieden als alternatief voor chemische onkruidbestrijding, met veel belangstelling in de boomgaard.
De technologie meet rechtstreeks de elektrische signalen van de plant zelf. Met behulp van biosensoren en kunstmatige intelligentie worden deze signalen vertaald naar bruikbare inzichten over stress, tekorten aan voedingsstoffen, ziekten, plagen en de reactie van de plant op teeltmaatregelen.
Ontdek welke registratie-, bioveiligheids- en meldingsplichten gelden voor pluimveehouders, ook bij hobbyhouderij en mobiele kippenstallen, en waarom ze cruciaal zijn voor diergezondheid.
Hier en daar was het flink aanschuiven om achter de schermen te kunnen kijken bij Oost-Vlaamse land- en tuinbouwers. Land- en tuinbouw maakt deel uit van het DNA van de provincie en de brede verscheidenheid van de sector kwam goed aan bod.
Het nieuwe Shamonda-virus verspreidt zich snel in Europa en veroorzaakt productieverlies en afwijkingen bij kalveren. Waakzaamheid, monitoring en verder onderzoek zijn dringend nodig.