Studienamiddag Koolstofboeren op Agriflanders
Tijdens deze studienamiddag staan we stil bij het concept carbon farming. Je leert wat het inhoudt en hoe je als landbouwer vergoed kan worden voor de inspanningen die je doet. We leggen ook een paar concrete bodemmaatregelen uit die je binnen dit kader op je bedrijf kan toepassen.
Praktisch
- Wanneer: 16 januari 2025 van 13u00 tot 16u30
- Waar: beurshal Agriflanders
- Voor wie: elke land- en tuinbouwer die aan bodembewerking doet
Deze activiteit is gratis, maar inschrijven is wel verplicht. Dat kan via onderstaande knop.
Over deze sessie
Een hoog koolstofgehalte in de bodem zorgt voor meer bodemleven én een beter vermogen om water en nutriënten vast te houden. Je bereikt het door via allerhande bodemtechnieken koolstof vast te leggen in de bodem. Tijdens deze sessie bespreken we de principes van koolstoflandbouw die dat mogelijk maken. We staan ook stil bij de opties die je als landbouwer hebt om vergoed te worden voor het toepassen ervan. We bespreken het project Koolstofboeren en de samenwerking die opgezet werd met supermarktketen Lidl. Afsluiten doen we met een drankje en een netwerkmoment.
Programma
- 13u00 | Netwerk- en uitwisselingsmoment deelnemende landbouwers Koolstofboeren
- 14u00 | Welkom en toelichting van het project met Lidl
- 14u20 | Maatregelen om aan koolstoflandbouw te doen
- 14u40 | Financiële mogelijkheden
- 15u00 | Enkele maatregelen in de diepte
- 16u00 | Slot en napraten met een drankje
Boeren maaien nog vooraleer het gras pollen kan vormen
In een recente studie wordt bemesting genoemd als de oorzaak voor meer hooikoorts. In de praktijk wordt er tijdig gemaaid of begraasd, nog voor het gras bloeit en dus pollen verspreidt.
Code geel voor waterschaarste
Gelet op het droge weer en de beperkte verwachte neerslag voert de CIW Adviesgroep Droogte code geel in.

Grachtenkaart op de lange baan geschoven
Nieuwe einddatum is 30 november 2029

Passie voor witloof die niet te beschrijven valt
Elke De Roos en haar man Wim De Valck zijn de vierde generatie grondwitlooftelers aan beide kanten van de familie. De passie voor het product zit dus diep in hun DNA.

Vlaams actieplatform CRCF bundelt krachten tegen klimaatopwarming
Met de oprichting van dit actieplatform wil de Vlaamse overheid de uitrol stimuleren van koolstofverwijdering in Vlaanderen.
Laat jouw stem horen voor administratieve vereenvoudiging
Vlaanderen zet in op administratieve vereenvoudiging en het verminderen van regeldruk én maakt werk van rechtszekere en robuuste vergunningen. Bezorg jouw concrete voorstellen aan Boerenbond!
Verplicht digitaal gewasbeschermingsmiddelenregister vanaf 2026
In afwachting van een aanpassing aan de Europese uitvoeringsverordening vraagt Boerenbond uitstel tot 1 januari 2030.
Wacht niet met vaccineren tegen blauwtong
De vaccinatiecampagne loopt. Volgens minister Clarinval gaven de producenten de garantie dat er voldoende dosissen beschikbaar zullen zijn om de runderen en schapen voor juni te vaccineren.