Chefs hebben een boon voor Leuven
Enkele Leuvense chefs zijn de afgelopen weken druk aan de slag geweest met veldboon, gele erwt en lupinen. Op 17 april schotelden zij bij Hop Gastrobar het resultaat van hun exeperimenten voor aan collega-koks.
Het idee ontstond binnen het project Een boon voor Leuven. Tijdens de week van de peulvrucht maakten de Leuvens chefs kennis met dat project, en kregen ze de uitdaging om met gele erwt, veldboon en lupine als basis een nieuw recept te ontwikkelen. En dat werd een succes! Tijdens het proefmoment passeerden zowel zoete als hartige gerechten de revue.
Opvallend enthousiast waren de chefs over het gebruik van lupinemeel als vervanger voor ei, en aan de nieuwe mogelijkheden om glutenvrij en vegan gastronomisch te koken. Enkele van de gepresenteerde gerechtjes zullen op de kaart komen van de Leuvense chefs. De recepten worden gebundeld in een kookboekje waar ook de Leuvenaar thuis mee aan de slag kan.
Lupinekroket
Een vegan alternatief voor de kaaskroket.
Sablé Breton
Met crème surprise en aardbei.
Digitaal waterloket extra geopend
Op woensdag en vrijdag helpen wij je verder met al je watervragen
Geen sanering meer nodig voor afdruipzones asbest
Op vraag van Boerenbond om de regelgeving in die zin aan te passen, heeft minister Brouns daar ondertussen voor gezorgd.

Om voedsel te produceren heb je water nodig!
Boeren moeten te allen tijde prioritair toegang blijven hebben tot voldoende water.

Welzijn? Daar heb ik toch geen tijd voor
Op 24 juni (Leietheater, Deinze) en 26 juni (CC De Werft, Geel) nodigen we je uit voor een avond over iets wat er vaak bij inschiet: jezelf. Geen zware kost, geen zweverig gedoe, wél herkenbare verhalen, een vleug humor en ruimte om eens (letterlijk) stil te staan. Op een manier die wérkt.
Minder administratieve lasten en regeldruk
Onze land- en tuinbouwers worden geconfronteerd met een lasagne aan administratieve verplichtingen en na te leven regels, vanuit diverse beleidsdomeinen en verschillende beleidsniveaus.
Volgende stap in vereenvoudiging GLB
De Europese Commissie beloofde begin dit jaar een aantal vereenvoudigingspakketten – de zogenaamde Omnibuspakketten. Woensdag kwam ze met een nieuw vereenvoudigingspakket voor het GLB, een nieuwe reeks vereenvoudigingen na het eerste pakket vorig jaar in navolging van de boerenprotesten.