Stabiele braadkippenprijzen en stijgende eierprijzen
Aangemaakt op
Braadkippen | Stabiele prijzen
Het aanbod van levende kippen blijft verder afnemen, waardoor de situatie voor de slachters beter beheersbaar wordt. Vraag en aanbod zijn momenteel in evenwicht. Voor wat de verdere prijsvorming betreft moeten we rekening houden met de vogelgriep die opnieuw een marktfactor aan het worden is. In Nederland waren er al meerdere uitbraken. Daardoor komen steeds meer vleeskippenbedrijven in de afgebakende zones terecht, en kent het aanbod van levend pluimvee er een meer discontinu verloop kent. In de markt vernemen we dat de afzet van pluimveevlees toch nog vrij stroef verloopt. Desondanks overheerst het positievere marktgevoel en wordt gaat men ervan uit dat het gedaalde aanbod van levende kippen de markt overeind zal houden.
Eieren | Prijzen kennen stijgende tendens
Verrijkte kooi-eieren. De goede vraag naar eierproducten zet verder door, terwijl het aanbod van verwerkingseieren eerder daalt dan stijgt. De vogelgriep grijpt momenteel zwaar om zich heen in verschillende EU-lidstaten. Zo zijn er de voorbije paar weken in Nederland en Duitsland enkele grote legbedrijven getroffen en geruimd. Die stallen zullen dus voor een langere tijd leeg staan. We zitten duidelijk in een periode van schaarste en onze eiernoteringen stijgen mee. Ook voor de komende weken ziet de prijsvorming er goed uit, al wordt verwacht dat we stilaan tegen een prijsplafond aanlopen. Op korte termijn wordt dan ook eenzelfde marktbeeld verwacht, met stijgende verrijkte kooinoteringen.
Scharreleieren. Op de markt van de tafeleieren is er sprake van schaarste. Het gevolg is dat de scharrelnoteringen snel verder hoogte winnen en al voor de tweede week een prijsniveau bereiken dat nog nooit is vertoond. We zitten dus duidelijk in een opwaartse prijzenspiraal die gevoed wordt door het gevoel van schaarste. De afnemers proberen dan ook om extra eieren in te slaan om er zeker van te zijn dat ze voldoende eieren in de rekken kunnen leggen. Deze marktsituatie zal zich op korte termijn verder bestendigen, wat maakt dat de scharrelnoteringen verder zullen doorstijgen.
Ontdek tijdens de Demoreeks Klimaat & Technologie praktische innovaties voor land- en tuinbouwbedrijven. Bekijk demo’s op het veld, stel vragen en laat je inspireren door concrete oplossingen uit de praktijk.
Ondanks de vele voorzorgen die werden genomen om het draaglijker te maken voor de dieren, heeft de combinatie van hitte en hoge luchtvochtigheid voor oversterfte gezorgd op heel wat veehouderijen. Rendac heeft een achterstand, maar belooft er alles aan te doen om de achterstand zo snel mogelijk weg te werken.
Boerenbond bracht landbouwers in Ronse en Wetteren samen rond slim energiebeheer, met praktische inzichten over zonnepanelen, batterijen en kosten op het erf.
De stormschade van 27 op 28 juni heeft heel wat mais doen omvallen. Landbouwcentrum voor Voedergewassen publiceerde nu een beslissingsboom die je helpt te beslissen wat je moet doen na schade.
Campo Solar groeide in tien jaar van een tuinfeest uit tot een festival voor 30.000 bezoekers, met landbouw als hart van de beleving: tussen mais, bloemen en lokale smaken.
Ontdek in onze economische sectoroutlook vleesvee hoe Boerenbond en KBC samen hun gemeenschappelijke economische kennis toegankelijk maken voor leden en klanten. Een beknopte webinarvideo voor en op maat van onze vleesveehouders.
Aardappeltelers in de EU schakelen terug na de prijs- en voorraadcrisis: het areaal consumptieaardappelen daalt fors, vooral in Vlaanderen, terwijl de vrije markt voor verwerking uitzonderlijk zwak blijft.
Braambessen beleefden in 2025 een sterk jaar met stabiele prijzen, constante vraag en groeiend areaal. In 2026 start het seizoen nog beter, met in juni middenprijzen boven 10 euro/kg.