Krijg toegang tot diepgaande analyses, historieken en seizoensinvloeden voor jouw sector. Deze informatie is enkel beschikbaar voor ingelogde leden van Boerenbond.
Hieronder vind je zoals elke week de actuele prijzen in de pluimveesector.
Noteringen braadkippen, soepkippen en konijnen
De braadkippenmarkt laat deze week een wisselend beeld zien. Het aanbod van levende kippen is vergelijkbaar met vorige week. De slachterijen nemen de slachtrijpe kippen al bij al wel vlot op, maar ze zijn geen vragende partij om extra kippen te slachten. Probleem is dat de vraag naar...
Vogelgriep en Newcastle disease rukken wereldwijd op. Lees waarom pluimveehouders extra alert moeten zijn en wat het belang is van een regelmatige doorlichting van de bioveiligheidsmaatregelen.
De bewakingszone Balen wordt opgeheven, maar door de toenemende vogelgriepdruk roept het FAVV pluimveehouders op om de bioveiligheid meteen aan te scherpen en hun vogels af te schermen.
VLM roept op om nu je NER's te controleren. Breng tijdig je behoefte in kaart om een tekort te voorkomen. Vanuit Boerenbond vragen we intussen om de regels voor overdracht en afroming te herbekijken.
Hoe krijgen we meer ruimte voor water zonder de landbouwbelangen uit het oog te verliezen? Waarom heeft een sterk landbouwbeleid ook voldoende Europese middelen nodig? En hoe bereid je je als landbouwer voor op onverwachte risico’s op je bedrijf?
Vlaams minister van Omgeving en Landbouw Jo Brouns selecteerde vijf koplopers en twintig kandidaat-koplopers als gebiedscoalities. Ondek hier welke gebieden geselecteer zijn.
Brassica2days brengt kooltelers en ketenpartners samen voor een congres over de toekomst van de sector en een innovatietour met robotisering en nieuwe teelttechnieken in de praktijk.
Interpom is geen gewone landbouwbeurs, maar dé ontmoetingsplaats van de volledige aardappelketen. Van teelt en bewaring tot verwerking en internationale handel.