Aardbeien op  het veld
29 apr

“Onze klanten kiezen voor smaak en versheid” + video

Griet en Johan verkopen dagverse aardbeien op het veld
Al bijna dertig jaar telen Griet Van Olmen en echtgenoot Johan Vermeiren aardbeien ‘op het veld’.
qfsd
04 apr

“Betrek boeren van bij het begin bij het ontwikkelen van innovaties”

Op 2 en 3 april verzamelden Franse en Belgische onderzoekers en bedrijven voor de Agrifood Summit op het ILVO in Melle.
Vanden Abeele varkensstal
28 mrt

Tour de boer voor varkenshouders

Op 10 april krijg je tijdens enkele bedrijfsbezoeken praktijkgerichte inzichten om ammoniakemissies te verlagen. We leren bij over het TracVac en Trac Reno systeem.
Luc Pauwels laag ruw-eiwitvoeding ELP Beef
28 mrt

Laagruweiwitrantsoen als potentiële PAS-maatregel

Dankzij de ontwikkeling van de borgingstool Voeder-PAS zijn er nu voldoende handvaten om laag ruweiwitvoeding als PAS-maatregel voor te stellen.
IDC
Members only
25 mrt

Sterke monitoring fundament onder PRRS-bestrijding

Frank en Ann Van Dijck-Christianen uit Weelde gebruiken samen met hun dierenarts DGZ-biggenmonitor om PRRS op te volgen.
BB
25 mrt

“Zorgboer zijn heeft onze blik op de wereld veranderd”

Siertelers Hugo en Carine doen elf jaar aan groene zorg. Al elf jaar is zorggast Patrick (58) een deel van het bedrijf.
Demo alternatieve teelten
24 mrt

Zaai geen twijfels, maar zekerheid

Tijdens ons demonstratiemoment rond alternatieve teelten werd duidelijk: analyseer, bereken en overleg met je afnemer
Bio melkvee akkerbouw
24 mrt

Financiële inzichten voor een vlotte omschakeling naar bio

Uit Focus-gegevens van melkvee- en akkerbouwers blijkt dat een goede financiële buffer nodig is bij bio-omschakeling.
Vlif innovatie
21 mrt

Deadline VLIF innovatie: wil je nog hulp bij nalezen?

VLIF-innovatieaanvragen moeten vóór 3 april binnen zijn. Wil je je dossier laten nalezen? Bezorg het ons snel!
Boer zkt toerist
20 mrt

Boer zkt toerist: hoevetoerisme als groeikans

De digitale brochure ‘Boer zoekt Toerist’ dient als praktisch draaiboek voor land- en tuinbouwers die de stap naar hoevetoerisme willen zetten.
Marco Mertens
11 mrt

“Altijd zoeken naar waar het beter kan” (+ video)

Waarom zouden stallen recht moeten zijn? Raf Winters en Leen Schaeken uit Linde (Peer) kozen voor een Roundhouse-stal.