Van 18 maart tot en met 16 mei 2025 loopt het openbaar onderzoek over het Vlaamse ontwerp-mestactieprogramma (MAP 7) en het bijhorende ontwerp van het plan-MER. Dit openbaar onderzoek is een noodzakelijke stap in de regelgevende procedure en wordt nu tijdig opgestart, zoals aangekondigd in het regeerakkoord.
Boerenbond zal de plan-MER grondig bestuderen en tegen de paasvakantie een voorbeeldreactie opmaken die landbouwers en lokale besturen kunnen insturen.
Steden en gemeenten zijn aan zet om dit openbaar onderzoek aan te kondigen via hun communicatiekanalen. De opmerkingen van het publiek kunnen ingestuurd worden via een digitaal inspraakformulier, een mail of via afgifte van de schriftelijke opmerking in het gemeentehuis of stadhuis. Ook de lokale besturen zelf kunnen een advies over MAP 7 insturen. Van 18 maart tot en met 16 mei 2025 kan het ontwerp-MAP 7 en het ontwerp van het plan-MER bekeken worden op Openbaar onderzoek | Vlaamse Landmaatschappij.
Na het openbaar onderzoek worden alle reacties verzameld en wordt een antwoordnota opgesteld. De opmerkingen uit het openbaar onderzoek worden mee in overweging genomen bij de vaststelling van het definitieve mestactieprogramma en het plan-MER. De resultaten van deze plan-MER worden ook verder besproken in het Opvolgingsorgaan. Vanuit Boerenbond volgen we dit uiteraard in zeer groot detail op.

De markt vraagt om rundvlees, kan de sector antwoorden?
Er zijn weinig redenen om aan te nemen dat de recente prijsstijgingen even snel zullen gaan als ze gekomen zijn.
Grachtenkaart op de lange baan geschoven
Nieuwe einddatum is 30 november 2029

Gezond boerenverstand gevraagd!
In een recente studie wordt bemesting genoemd als de oorzaak voor meer hooikoorts. In de praktijk wordt er tijdig gemaaid of begraasd, nog voor het gras bloeit en dus pollen verspreidt. De studie veroorzaakte een terechte golf van verontwaardiging.

"We brengen smaak en gezondheid samen in een fles"
Danny Massoels uit Nieuwerkerken is fruitteler in hart en nieren. Na een ongelukkige val met rugletsel als gevolg, veranderde zijn kijk op het leven. Zonder opvolger in het vizier, verkocht hij het grootste del van zijn gronden en ging hij een nieuwe uitdaging aan.
Eerste positief geval bij dier geïmporteerd uit Frankrijk
Op een rundveebedrijf in de provincie Luik is voor het eerst in België een dier positief getest op het EHD-virus.
Geef je reactie op MAP7
+ Hulpdocument
Zoals bekend loopt er vandaag een openbaar onderzoek over MAP 7 en het milieueffectenrapport (MER) van dit plan. Tot en met 16 mei 2025 kunnen er reacties ingestuurd worden.
Verplicht digitaal gewasbeschermingsmiddelenregister vanaf 2026
In afwachting van een aanpassing aan de Europese uitvoeringsverordening vraagt Boerenbond uitstel tot 1 januari 2030.
Wacht niet met vaccineren tegen blauwtong
De vaccinatiecampagne loopt. Volgens minister Clarinval gaven de producenten de garantie dat er voldoende dosissen beschikbaar zullen zijn om de runderen en schapen voor juni te vaccineren.