10 miljoen extra om energieverbruik in glastuinbouw te verlagen
Vlaams minister van Landbouw Jo Brouns maakt elk jaar 10 miljoen euro extra vrij voor de glastuinbouw, meldt Belga. De sector moet daarmee de omslag naar een energiezuinigere toekomst versnellen.
Om de glastuinbouwers te helpen om sneller de omslag te maken naar duurzame en hernieuwbare energie, maakt de Vlaamse regering 10 miljoen extra per jaar vrij. Dat werd vrijdag bekend gemaakt. Het geld kan gebruikt worden om te investeren in energieschermen, klimaatsturing, ontvochtiging of batterijopslag. De maatregel maakt deel uit van het pakket rond energiesteun waarover de regering het wat eerder was eens geraakt.
Boerenbond is blij met deze middelen. “ Ze helpen de glastuinbouwbedrijven om minder afhankelijk te worden van fossiele brandstoffen en dus meer klimaatneutraal te worden. Dit helpt om de energiefactuur te verlagen in tijden van onvoorspelbare energieprijzen”, aldus adviseur Stefaan Kint.
Nieuwe regels maken fiscale compensatie voor seizoenwerknemers opnieuw mogelijk vanaf 1 januari 2026. Ontdek hoe de gedeeltelijke niet-doorstorting van bedrijfsvoorheffing werkt en wat je nu moet doen.
Kom naar de Netwerkdag 'Techniek in bio tuinbouw' en ontdek de wondere wereld van bio-regerenatieve landbouw: een beurs- en demonstratiedag rond mechanisatie voor biologische tuinbouw op kleine en middelgrote schaal. Zet jij verschillende teelten op een beperkte oppervlakte of ben je benieuwd naar hoe dit in de praktijk kan? Ontdek innovatieve mechanisatie op maat, gedemonstreerd in het veld!
Landbouweducatie laat kinderen de sector van dichtbij beleven en vergroot begrip en draagvlak voor de landbouw van morgen. Ontdek hoe boeren hun verhaal kunnen delen met scholen en jongeren.
De Vlaamse uienteelt groeit snel, maar telers worstelen met gewasbescherming en rassenkeuze. Jonas Bodyn van Viaverda pleit voor een scherpere blik op opbrengst, kwaliteit en afzet.
Belgische kersen kregen dit seizoen af te rekenen met hagel, droogte en regen, waardoor kwaliteit en opbrengst onder druk stonden. Goedkope import en stijgende kosten maken de teelt extra moeilijk.
Aubergines begonnen 2026 sterk met hoge prijzen door beperkt aanbod uit Zuid-Europa. Vanaf april drukte de hogere aanvoer de markt, al bleef de prijs boven het vijfjarig gemiddelde. Belgische teelt groeide met 8%.
Jonge boeren lopen vast op de complexe NER-regels in Vlaanderen. Groene Kring vraagt snelle hervorming, zodat bedrijfsovernames haalbaar blijven en de sector toekomst krijgt.
De Vlaamse uienteelt groeit snel, maar telers worstelen met gewasbescherming en rassenkeuze. Jonas Bodyn van Viaverda pleit voor een scherpere blik op opbrengst, kwaliteit en afzet.
Landschapspark Vlaamse Ardennen lanceert een gidsencursus die landbouw, natuur en landschap verbindt. Cursisten leren het volledige verhaal van de streek vertellen tijdens gidsbeurten. Inschrijven voor de gidsenopleiding kan tot en met 29 september.
Hoe breng je de milieu-impact van een product op een betrouwbare en vergelijkbare manier in kaart? Ontdek op 8 september hoe LCA en PEF daarbij helpen. Tijdens dit webinar krijg je praktische inzichten, voorbeelden en concrete handvaten voor de voedingsketen.
Boerenbond plaatst nieuwe infobordjes langs bufferstroken in Schelde-Leie om voorbijgangers te informeren over de inspanningen die de landbouwers leveren.
Tijdens de Uiendag in Nederland draaide alles om technieken die de uienteelt vooruit moeten helpen: van rassenkeuze en rooien tot onkruidbestrijding en irrigatie.