Studieavond aardappelen op 12 februari in Kieldrecht
Aangemaakt op
Programma
• Verwelkoming - Peter Vande Moortele, LTCW
• Potato Actueel - Ilse Eeckhout, Viaverda Groeiseizoen 2025: lage ziektedruk, maar ook lage prijzen...
• Aandachtspunten IPM 2026 - Stany Vandermoere, Viaverda Registratie gewasbeschermingsmiddelen / Plaagbestrijding en middelenkeuze / Verminderde inzet van middelen door slimme rassenkeuze
• Probleemonkruiden in aardappelen - Kürt Demeulemeester, Inagro Probleemonkruiden zoals doornappel en knolcyperus breiden zich aan record-tempo uit. Welke aanpak is nodig?
• Regelgeving bemesting 2026 - Peter Van Der Straeten, VLM Beschermingsstroken / Kantstrooien / Duurzame bemestingspraktijken
Praktisch
!!! NIEUWE locatie !!! OC Ermenrike, Tuinwijkstraat 66,9130 Kieldrecht
Fytolicentie: Aanmelden kan vanaf 19.15u. Vergeet uw identiteitskaart niet!
Imants zet in op rendabele grondbewerking met gezonde bodem als basis. Ontdek de nieuwe opklapbare FWX-spitmachine, slimme werkgangencombinaties en oplossingen voor elke bodemsoort.
De Vlaamse akkerbouw zit in zwaar weer: lage prijzen voor aardappelen, graan en suiker botsen op stijgende kosten. Dit artikel analyseert waarom de rendabiliteit richting nul zakt.
Droogte, deadlines en nieuwe mestregels maken de keuze voor bemesting en vanggewassen na de oogst extra belangrijk. Ontdek wat nu nog kan en waar je op moet letten.
179 kievitsnesten werden dit voorjaar opgevolgd in West-Vlaanderen, met 139 beschermde nesten dankzij samenwerking tussen landbouwers en vrijwilligers. De subsidie krijgt in 2027 een vervolg.
Het tijdelijk onttrekkingsverbod op alle onbevaarbare waterlopen in provincie Antwerpen is nu uitgebreid tot het volledige grondgebied van de provincie.
Vaccinatie is essentieel voor een gezonde pluimveestapel, maar werkt alleen samen met bioveiligheid en een goed stalklimaat. Ontdek de 3 pijlers achter sterke preventie en beter rendement.
Goede oogst zorgt voor een groot appelaanbod, waardoor de prijzen dalen en zelfs onder het vijfjarig gemiddelde zakken. Mogelijk blijven er ook nog voorraden over voor de start van het nieuwe seizoen.
Het aspergeseizoen begon vroeg en sterk, maar na Pasen kelderden de prijzen onder het gemiddelde. Door het uitblijven van herstel eindigde het seizoen voor veel telers teleurstellend.