Krijg toegang tot diepgaande analyses, historieken en seizoensinvloeden voor jouw sector. Deze informatie is enkel beschikbaar voor ingelogde leden van Boerenbond.
Niettegenstaande de vrij positieve marktstemming was er vandaag toch een valse noot te horen in de prijzencommissie Deinze. Het aanbod van levende kippen blijft krap en dat maakt dat de slachterijen de kippen graag aan de haak krijgen. We bevinden ons momenteel nog steeds in een vraagmarkt voor levende kippen, maar aan de kant van de afzet van pluimveevlees dreigt de...
De Europese braadkippennoteringen zakten na een periode van sterke prijsvorming. Meer productie, hogere import uit Oekraïne en Brazilië en dalende export zorgen nu voor een ruim aanbod en druk op de prijzen.
Droogte, deadlines en nieuwe mestregels maken de keuze voor bemesting en vanggewassen na de oogst extra belangrijk. Ontdek wat nu nog kan en waar je op moet letten.
Landbouwers kunnen tot 18 september 2026 subsidie aanvragen voor boslandbouw: tot 75% van de aanplantkosten, mits voldaan wordt aan strikte voorwaarden rond perceel, boomdichtheid en behoud.
Goede oogst zorgt voor een groot appelaanbod, waardoor de prijzen dalen en zelfs onder het vijfjarig gemiddelde zakken. Mogelijk blijven er ook nog voorraden over voor de start van het nieuwe seizoen.
Het aspergeseizoen begon vroeg en sterk, maar na Pasen kelderden de prijzen onder het gemiddelde. Door het uitblijven van herstel eindigde het seizoen voor veel telers teleurstellend.
De Europese braadkippennoteringen zakten na een periode van sterke prijsvorming. Meer productie, hogere import uit Oekraïne en Brazilië en dalende export zorgen nu voor een ruim aanbod en druk op de prijzen.
Varkensprijzen blijven al maanden onder druk door een ruim Europees aanbod, stijgende productie en zwakke export. Vooral Vlaamse slachthuizen voelen de prijsdruk rechtstreeks.
Kalverprijzen blijven hoog, terwijl de melkprijs stabiel blijft en zuivelproducten licht stijgen. Een zomerse correctie wordt verwacht, maar of die positieve trend aanhoudt, is nog onzeker.
Dikbilstieren worden al maanden goedkoper, terwijl dikbilkoeien relatief stabiel blijven. De markt zoekt nog steeds naar een evenwichtsprijs, met vraag en weer als bepalende factoren.