Voorwaarden voor grensbeweiding seizoen 2025
Binnenkort start het weideseizoen 2025. Hieronder vind je de voorwaarden die gesteld zullen worden in het kader van de grensbeweiding voor zowel blauwtong (BTV) als infectieuze boviene rhinotracheïtis (IBR):
Blauwtong

* Er wordt om praktische redenen aangeraden om deze dieren te vaccineren tegen BTV3, 4 en 8 (en voor runderen ook EHD8) vóór vertrek. In dat geval moeten ze niet op de weide gevaccineerd worden.
** Indien de dieren niet gevaccineerd zijn tegen BTV4 en 8 kan de verplaatsing eventueel ook gebeuren na een insecticidebehandeling gedurende 14 dagen gevolgd door een PCR-test voor BTV serotype 4 en 8 met gunstig resultaat. Dit is een derogatie die België geeft op de algemene voorwaarden voor het ICHV.
Infectieuze boviene rhinotracheïtis (IBR)

* Inrichting : elke ruimte, structuur of, in geval van een veehouderij waar dieren buiten worden gehouden, een milieu of plaats waar dieren of levende producten worden gehouden, op tijdelijke of permanente basis, met uitzondering van huishoudens waar gezelschapsdieren worden gehouden en dierenartspraktijken en veterinaire klinieken (art. 4, pt 27 Verordening (EU) 2016/429)
In de omzendbrieven van het FAVV kunt u meer informatie vinden over de toelating en de procedure voor de grensbeweiding
Bron: FAVV
Digitaal waterloket extra geopend
Op woensdag en vrijdag helpen wij je verder met al je watervragen
Geen sanering meer nodig voor afdruipzones asbest
Op vraag van Boerenbond om de regelgeving in die zin aan te passen, heeft minister Brouns daar ondertussen voor gezorgd.

In dialoog geraak je verder
De landbouw zet dag in dag uit stappen om zich aan te passen aan veranderende omstandigheden.

Welzijn? Daar heb ik toch geen tijd voor
Op 24 juni (Leietheater, Deinze) en 26 juni (CC De Werft, Geel) nodigen we je uit voor een avond over iets wat er vaak bij inschiet: jezelf. Geen zware kost, geen zweverig gedoe, wél herkenbare verhalen, een vleug humor en ruimte om eens (letterlijk) stil te staan. Op een manier die wérkt.
Minder administratieve lasten en regeldruk
Onze land- en tuinbouwers worden geconfronteerd met een lasagne aan administratieve verplichtingen en na te leven regels, vanuit diverse beleidsdomeinen en verschillende beleidsniveaus.
Volgende stap in vereenvoudiging GLB
De Europese Commissie beloofde begin dit jaar een aantal vereenvoudigingspakketten – de zogenaamde Omnibuspakketten. Woensdag kwam ze met een nieuw vereenvoudigingspakket voor het GLB, een nieuwe reeks vereenvoudigingen na het eerste pakket vorig jaar in navolging van de boerenprotesten.
