Ga mee op bedrijfsbezoek bij Grimme en Amazone
Naar goede gewoonte organiseert studiekring Topstang een busuitstap rond het thema mechanisatie. Nieuw dit jaar is dat we er voor het eerst meteen een tweedaagse van maken! We trekken naar Duitsland en bezoeken de fabrieken van Grimme en Amazone.
Grimme staat bekend om zijn specialisatie in het poten/zaaien en rooien van aardappelen en bieten. We bezoeken de twee fabrieken en de testbaan voor zelfrijders.
Amazone heeft een uitgebreid gamma in grondbewerking, zaaien, bemesten en spuittechniek. Ook hier bezoeken we twee fabrieken, het testcenter voor meststofstrooiers en de testbaan voor sproeiers.
Wij voorzien dus een interessant programma, maar ook spijs, drank en een zacht bed, jij zorgt voor het goed gezelschap! De plaatsen zijn beperkt, wees er dus snel bij!
Praktisch
Deze studiereis vindt plaats op donderdag 6 en vrijdag 7 februari. We vertrekken donderdagochtend om 7.45 uur en zijn de dag nadien omstreeks 19.30 uur terug aan de carpoolparking in Tongeren.
Inschrijving is verplicht en kan tot en met 3 februari via https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=bRXlzHl6RUiSfAf8Z0w-KzjhM-sbOVVGrjA_5yi1lY1UMUNWWk42M1JXT1o2N0lWUVRHS0daVTk0NS4u. De totaalprijs (inclusief overnachting, vervoer en maaltijden) op basis van een eenpersoonskamer is 165 euro per persoon, op basis van een tweepersoonskamer betaal je 135 euro per persoon. Niet-Boerenbondleden betalen een surplus van 10 euro bovenop deze prijs.
Aalter, centrum van sterke merken voor langhoudbare zuivel
Geen sanering meer nodig voor afdruipzones asbest
Op vraag van Boerenbond om de regelgeving in die zin aan te passen, heeft minister Brouns daar ondertussen voor gezorgd.
Digitaal waterloket extra geopend
Op woensdag en vrijdag helpen wij je verder met al je watervragen

In dialoog geraak je verder
De landbouw zet dag in dag uit stappen om zich aan te passen aan veranderende omstandigheden.

Welzijn? Daar heb ik toch geen tijd voor
Op 24 juni (Leietheater, Deinze) en 26 juni (CC De Werft, Geel) nodigen we je uit voor een avond over iets wat er vaak bij inschiet: jezelf. Geen zware kost, geen zweverig gedoe, wél herkenbare verhalen, een vleug humor en ruimte om eens (letterlijk) stil te staan. Op een manier die wérkt.
Volgende stap in vereenvoudiging GLB
De Europese Commissie beloofde begin dit jaar een aantal vereenvoudigingspakketten – de zogenaamde Omnibuspakketten. Woensdag kwam ze met een nieuw vereenvoudigingspakket voor het GLB, een nieuwe reeks vereenvoudigingen na het eerste pakket vorig jaar in navolging van de boerenprotesten.
