Op 9 oktober is het Wereldeidag. Een goede gelegenheid om het ei nog eens in de kijker te zetten. Want Belgen eten steeds meer eieren, blijkt uit cijfers van VLAM. In 2025 kochten Belgische huishoudens gemiddeld 83 verse eieren per persoon. Dat is bijna 3 procent meer dan het jaar voordien.
Het klassieke scharrelei blijft daarbij veruit het populairst. Het vertegenwoordigde in 2025 74 procent van het aangekochte volume. Ook vrije-uitloopeieren winnen terrein. Hun aandeel steeg van 12,6 procent in 2023 naar 16,7 procent in 2025. De eieren die in België worden aangeboden, zijn van eigen bodem.
Van ontbijt tot avondmaal
Het ei is bovendien een veelzijdig product. Het komt op verschillende momenten van de dag op tafel, met de lunch als belangrijkste consumptiemoment. Ook bij het ontbijt en avondmaal wordt regelmatig een eitje gegeten. Meer dan zeven op de tien consumpties vinden thuis plaats.
De populariteit van eieren heeft ook te maken met hun voedingswaarde. Een ei levert onder meer hoogwaardige eiwitten, onverzadigde vetten, ijzer, zink, selenium en fosfor. Daarnaast bevat het verschillende vitaminen, waaronder B2, B12, A en D.
De stijgende consumptie van eieren betekent dan ook dat er meer aandacht is voor het product én voor de pluimveehouwers die ervoor zorgen dat er dagelijks verse eieren beschikbaar zijn.
Een eitje kan altijd
Van een eenvoudig gekookt of gebakken ei tot een omelet, quiche of frittata: de mogelijkheden zijn eindeloos. Eieren zijn snel klaar, passen in heel wat gerechten en zijn bovendien relatief budgetvriendelijk. Ook VLAM zet naar aanleiding van Wereldeidag via sociale media in op recepten, weetjes en inspiratie rond het ei.
De aankoopgegevens zijn verzameld door YouGov België bij 6.000 Belgische huishoudens. De consumptiegegevens komen uit de VLAM-Consumptietracker, uitgevoerd door iVox bij 7.300 Belgen tussen 18 en 75 jaar. De cijfers hebben uitsluitend betrekking op verse eieren in de schaal.
Met het impulsprogramma ‘7 voor 27’ wil Vlaanderen de waterkwaliteit versneld verbeteren. Ontdek welke zeven acties tegen 2027 voor schoner water en gerichter beleid moeten zorgen.
Til jouw korteketenbedrijf naar een hoger niveau met praktische masterclasses over verkoop, personeel en logistiek, plus volop ruimte om te netwerken. Schrijf je in vóór 22 oktober.
Boer&Bondig spreekt met premier Bart De Wever over pionieren in de landbouw, maar gaat daarnaast ook over de gevolgen van de Septemberverklaring en hoe herders en boeren met begrazing het landschap beheren.
Vlaamse landbouwers kunnen Europese steun krijgen voor gestegen kunstmestkosten, maar de koppeling aan de registratie in het kunstmestregister van aankopen tussen maart en augustus roept vragen op.