Workshop community building voor mijn agroforestry-project
Aangemaakt op
Heel wat initiatieven hebben mensen die hun project waardevol vinden en willen steunen, maar de stap naar echte betrokkenheid blijft moeilijk. Voor een duurzame betrokkenheid is er meer nodig dan een mooie visie en een goede communicatiestrategie. Ze groeit wanneer mensen zich verbonden gaan voelen, ervaren dat hun bijdrage ertoe doet en stap voor stap mee verantwoordelijkheid kunnen opnemen. In deze tweedelige workshop gaan we in op het vraagstuk hoe je als ondernemer betrokkenheid kan verhogen. Want net zoals in een ecosysteem, kan je ook in een gemeenschap groei niet forceren.
Hoe je de juiste omstandigheden creëert waarin deze ontwikkeling mogelijk wordt, onderzoeken we samen met communitycoach Tijs van Langenhove. Tijs brengt de theorie rond community building en faciliteert in het opstellen van een eigen experiment. Een bezoek aan het proefveld Agroforestry van Praktijkpunt Landbouw Vlaams-Brabant in Herent onder leiding van onderzoeker Niels Vanhoudt geeft een bijkomende technische insteek aan deze vorming. En ook de juridische aandachtspunten rond samenwerken met klanten of vrijwilligers komen kort aan bod. Tijdens de tweede sessie bouwen we verder op de inhoud en worden de experimenten besproken. Er is geen voorkennis rond het thema community building nodig. Een concreet agroforestry-project en een doelstelling om de gemeenschap hierin (nog beter) te betrekken is voldoende. Het aantal plaatsen is beperkt, dus schrijf je tijdig in!
Datum eerste sessie: Maandag 14 september tussen 10u – 16u. De tweede sessie wordt gepland in de maand maart 2027 en zal doorgaan op een andere locatie.
De regels voor een vergunning uitzonderlijk vervoer veranderen vanaf januari. Vanaf dan kan je zo’n vergunning alleen nog aanvragen voor tractoren die geregistreerd staan in de digitale voertuigbibliotheek.
ILVO geeft op Dag van de Landbouw in Kinrooi een infosessie voor Limburgse boeren over veehouderij, nieuwe teelten, datadelen, wijnanalyses en landbouwinnovatie. Schrijf je vooraf in voor 10u30 of 15u.
Nieuwe VLIF-oproep ondersteunt projecten die landbouwproducten duurzamer verwerken en afzetten. Tot 400.000 euro steun voor meerwaarde, reststromen en een sterkere positie van landbouwers in de keten.
Aanhoudende droogte en ongunstige weersvoorspellingen maken een uitstel van de uitrijstop op grasland voorlopig weinig waarschijnlijk, al blijft de situatie nauwgezet opgevolgd.
Boerenbond en SBB onderhandelen jaarlijks met de fiscus over fiscale tuinbouwbarema’s. Ontdek hoe praktijkkennis, cijfers en seizoenslonen samen zorgen voor een werkbaar forfaitair systeem.
Landbouwers kunnen tot 18 september 2026 subsidie aanvragen voor boslandbouw: tot 75% van de aanplantkosten, mits voldaan wordt aan strikte voorwaarden rond perceel, boomdichtheid en behoud.
Wil je in 2027 je installatieattest behalen? Schrijf je nu in voor de Starterscursus Type A en volg daarna Type B en stage om je vakbekwaamheid aan te tonen voor VLIF-steun.
Ontdek het Brassica congres en de innovatietour in Noord-Holland: twee dagen vol kool, van verleden en heden tot de toekomst met digitalisering, sensoren en drones.
Van Grana Padano tot robotmelken aan het Gardameer. De Meetjeslandse melkveehouders bezochten een kaasmakerij en zagen er hoe de wei van de kaasproductie niet meer rechtstreeks naar de varkens gaat.
De belangstelling voor starterscursussen in de landbouw groeit sterk. Steeds meer kandidaat-overnemers bereiden zich voor op een toekomst in de sector. Je kan je nu nog inschrijven voor de starterscursus die begint in september.