“Onduidelijkheden in verzamelaanvraag ondermijnen vertrouwen in administratieve procedures”
In onze wekelijkse actualiteitenpodcast Boer&Bondig gaan we deze week dieper in op de onduidelijkheden die ontstaan zijn in de recente verzamelaanvraag.
Daar zijn twee nieuwe kaartlagen toegevoegd. Die tonen ‘kwetsbare groepen’ en ‘kwetsbare gebieden’, met bufferzones waar geen gewasbeschermingsmiddelen mogen worden gebruikt. Probleem is dat dit nog niet in wetgeving is gegoten. De regels zijn nog in volle voorbereiding en nog niet van toepassing. Toch houden de kaarten in de verzamelaanvraag hier al wel rekening mee, wat uiteraard voor onduidelijkheid zorgt bij land- en tuinbouwers die de verzamelaanvraag moeten invullen. “Landbouwers krijgen nu al de melding dat het gebruik van gewasbeschermingsmiddelen verboden is, terwijl dat vandaag niet klopt. De problemen met de kaartlagen ondermijnen bovendien het vertrouwen in administratieve procedures”, zegt Pieter Van Oost, adviseur Plantaardige Productie bij Boerenbond, in onze podcast Boer&Bondig. “Verwijder de bewuste kaartlagen en maak eerst wetgeving sluitend.”
Landbouwers-vermeerderaars zijn essentieel in het innovatieproces van zaaizaden. Goede contractuele praktijken en sluitende afspraken staan garant voor een goede samenwerking tussen de vermeerderaars en de handelaars-bereiders
Extreme droogte en hitte hebben de Belgische aardappeloogst zwaar getroffen. Belpotato.be en Boerenbond roepen telers en afnemers op om snel in overleg te gaan over volumes, kwaliteit en contracten van aardappelen.
Nieuwe regels maken fiscale compensatie voor seizoenwerknemers opnieuw mogelijk vanaf 1 januari 2026. Ontdek hoe de gedeeltelijke niet-doorstorting van bedrijfsvoorheffing werkt en wat je nu moet doen.
Kom naar de Netwerkdag 'Techniek in bio tuinbouw' en ontdek de wondere wereld van bio-regerenatieve landbouw: een beurs- en demonstratiedag rond mechanisatie voor biologische tuinbouw op kleine en middelgrote schaal. Zet jij verschillende teelten op een beperkte oppervlakte of ben je benieuwd naar hoe dit in de praktijk kan? Ontdek innovatieve mechanisatie op maat, gedemonstreerd in het veld!
Landbouweducatie laat kinderen de sector van dichtbij beleven en vergroot begrip en draagvlak voor de landbouw van morgen. Ontdek hoe boeren hun verhaal kunnen delen met scholen en jongeren.
Jonge boeren lopen vast op de complexe NER-regels in Vlaanderen. Groene Kring vraagt snelle hervorming, zodat bedrijfsovernames haalbaar blijven en de sector toekomst krijgt.