sdf

Boer&Bar krijgt mandatarissen en bestuursleden aan de praat

Op 6 februari vond de meest recente editie van Boer&Bar plaats, het netwerkmoment voor de West-Vlaamse land- en tuinbouwsector. Deze editie was met 280 aanwezigen een schot in de roos. Tijdens het ontmoetingsmoment waren beleidsmakers van alle niveaus aanwezig en gingen ze met elkaar én met onze bestuursleden in gesprek. 

Het glaasje bubbels bij het binnenkomen was zeer welkom. Meteen ook werden de eerste prangende onderwerpen onderling besproken. De avond schoot echt uit de startblokken wanneer Vlaams minister van Landbouw en Omgeving Jo Brouns en Boerenbondvoorzitter Lode Ceyssens met elkaar in gesprek gingen over de actuele landbouwthema’s. Het gesprek werd gemodereerd door Bregt Vermeulen, citymarketeer van de stad Roeselare. 

sdf
De gespreksonderwerpen

In de land- en tuinbouw is het moeilijk om geen ‘brandend actuele’ gespreksonderwerpen te hebben, en dat was nu niet anders. Openen gebeurde met de toekomst van de Vlaamse land- en tuinbouw. Lode haalde ‘Boeren voor morgen’ aan, de toekomstvisie van Boerenbond. Brouns verwees naar de langetermijnvisie voor de Vlaamse land- en tuinbouw, die hij in het komende jaar wenst op te stellen. Beiden gaven aan dat het belangrijk zal zijn om te communiceren met elkaar, en samen te werken in plaats van elkaar dwars te zitten in deze toekomstvisie. 

Daarna bespraken ze de pijnpunten die tijdens de landbouwprotesten van 2024 werden aangekaart en de maatregelen die daarop volgden. Het ging onder meer over het stikstofdossier, de toegang tot grond voor de Vlaamse land- en tuinbouwer en de sterke druk op de open ruimte die vanuit verschillende hoeken komt. Er werd afgesloten met enkele vraagstukken over de klimaatverandering, gekoppeld aan de overstromingen in de Westhoek van 2023. We danken alvast de minister en onze voorzitter om hun mening en standpunten hierover mee te delen.

Netwerkreceptie

Na het gesprek konden onze bestuursleden elkaar en heel wat mandatarissen van het lokale en provinciale niveau vinden om knelpunten en lokale dossiers te bespreken. Uiteraard mochten ook een hapje en een drankje niet ontbreken. Mildly Spiced Duck zorgde intussen voor wat achtergrondmuziek. 

Boerenbond West-Vlaanderen wenst alle aanwezigen te bedanken om in gesprek te gaan met elkaar en hoopt ook iedereen in 2026 opnieuw te mogen ontvangen! 

Aardbeien op  het veld

“Onze klanten kiezen voor smaak en versheid” + video

Boer in de kijker

Griet en Johan verkopen dagverse aardbeien op het veld

Al bijna dertig jaar telen Griet Van Olmen en echtgenoot Johan Vermeiren aardbeien ‘op het veld’. 

Read more about “Onze klanten kiezen voor smaak en versheid” + video
wsdq

“Gelukkig kunnen we in deze drukke periode op onze ouders rekenen” + video

wie is

Floris Verscheure heeft een fulltime job als opfokbegeleider bij Vepymo, hij heeft samen met zijn vriendin Delphine drie kinderen en bouwt ondertussen een nieuwe stal voor hun schapenhouderij in Torhout.

Read more about “Gelukkig kunnen we in deze drukke periode op onze ouders rekenen” + video
IDC

“We kozen voor het gemak van het dier en dat van ons”

Dossier

Deze week brengen we een in Boer&Tuinder uitgebreid dossier over vrijloopkraamstallen. We bezochten Francis Hanssens en Marleen Messely in Lendelede die hun oude kraamstallen zes jaar geleden vervingen door een systeem dat zowel henzelf als de zeugen maximaal comfort gaf. Het werden vrijloopkraamhokken. 

Read more about “We kozen voor het gemak van het dier en dat van ons”

Geef je reactie op MAP7

+ Hulpdocument

Zoals bekend loopt er vandaag een openbaar onderzoek over MAP 7 en het milieueffectenrapport (MER) van dit plan. Tot en met 16 mei 2025 kunnen er reacties ingestuurd worden.

Read more about Geef jij ook een reactie op het openbaar onderzoek MAP 7?
Joris Snaet

De markt vraagt om rundvlees, kan de sector antwoorden?

Markt

Er zijn weinig redenen om aan te nemen dat de recente prijsstijgingen even snel zullen gaan als ze gekomen zijn. 

Read more about De markt vraagt om rundvlees, kan de sector antwoorden?

Grachtenkaart op de lange baan geschoven

Actua

Nieuwe einddatum is 30 november 2029

Read more about Grachtenkaart op de lange baan geschoven
bhhbh

Gezond boerenverstand gevraagd!

Opinie

In een recente studie wordt bemesting genoemd als de oorzaak voor meer hooikoorts. In de praktijk wordt er tijdig gemaaid of begraasd, nog voor het gras bloeit en dus pollen verspreidt. De studie veroorzaakte een terechte golf van verontwaardiging.

Read more about Gezond boerenverstand gevraagd!

Minister Brouns gaat in op vraag Boerenbond om pragmatisch om te gaan met tussentijdse stikstofreductie

Stikstof
Read more about Minister Brouns gaat in op vraag Boerenbond om pragmatisch om te gaan met de tussentijdse stikstofreductie tegen eind dit jaar
Danny Massoels

"We brengen smaak en gezondheid samen in een fles"

wie is

Danny Massoels uit Nieuwerkerken is fruitteler in hart en nieren. Na een ongelukkige val met rugletsel als gevolg, veranderde zijn kijk op het leven. Zonder opvolger in het vizier, verkocht hij het grootste del van zijn gronden en ging hij een nieuwe uitdaging aan.

Read more about "We brengen smaak en gezondheid samen in een fles"
dfd

Eerste positief geval bij dier geïmporteerd uit Frankrijk

Op een rundveebedrijf in de provincie Luik is voor het eerst in België een dier positief getest op het EHD-virus.

Read more about Eerste positief geval bij dier geïmporteerd uit Frankrijk
koolstoftool

Koolstoftool geeft landbouwers inzicht in koolstofopbouw

De Koolstoftool is een nieuwe toepassing binnen het bodempaspoort die de opbouw van organische koolstof op een landbouwperceel simuleert.

Read more about Koolstoftool geeft landbouwers inzicht in koolstofopbouw
bemesting

Bemestingsprognoses nu beschikbaar

Map7

Wil je weten hoeveel je mag bemesten op je percelen? Kijk dan nu de bemestingsprognose na. 

Read more about Bemestingsprognoses beschikbaar via het Mestbankloket
dcd

Verplicht digitaal gewasbeschermingsmiddelenregister vanaf 2026

Gewasbescherming

In afwachting van een aanpassing aan de Europese uitvoeringsverordening vraagt Boerenbond uitstel tot 1 januari 2030.

Read more about Verplicht digitaal gewasbeschermingsmiddelenregister vanaf 2026

Wacht niet met vaccineren tegen blauwtong

Dierziekten

De vaccinatiecampagne loopt. Volgens minister Clarinval gaven de producenten de garantie dat er voldoende dosissen beschikbaar zullen zijn om de runderen en schapen voor juni te vaccineren.

Read more about Wacht niet met vaccineren tegen blauwtong

Daarom hoor jij bij Boerenbond

Word lid

Als lid sta je bij Boerenbond op de eerste rij! Wij luisteren naar jouw noden en bieden je ondersteuning waar nodig. Sluit je vandaag nog aan en profiteer van vormingen en advies op maat. Dankzij exclusieve voordelen verdien je je lidgeld zo terug. 

Read more about Word lid
dfd

DGZ ziet varkensstapel verder afnemen

Vlaanderen telde in 2024 iets meer dan 4 mln vleesvarkensplaatsen. Ten opzichte van 2023 is dat een daling met 270.000..

Read more about DGZ ziet varkensstapel verder afnemen
BVM

Boeren voor morgen

Het resultaat van onze doorgedreven dialoog met landbouwers, stakeholders en burgers

Read more about Boeren voor morgen