Wat Meetjeslandse melkveehouders in Italië leerden (dag 2/4)
Exclusief voor leden
Krijg toegang tot diepgaande analyses, historieken en seizoensinvloeden voor jouw sector. Deze informatie is enkel beschikbaar voor ingelogde leden van Boerenbond.
Italiaanse bedrijven tonen kracht van robotisering. Op het bedrijf van de familie de Poda in Montecchio Emilia kregen de Meetjeslandse melkveehouders een inkijk in batchmelken met robots. Het tweede bedrijf, Pieve Ecoenergia, is een indukwekkend melkveebedrijf waar alle nieuwe innovatieve technieken worden toegepast.
Het bedrijf de Poda, een grote speler in de Italiaanse koeien- en kalverhandel, is pas drie jaar...
Met het impulsprogramma ‘7 voor 27’ wil Vlaanderen de waterkwaliteit versneld verbeteren. Ontdek welke zeven acties tegen 2027 voor schoner water en gerichter beleid moeten zorgen.
De melkpoederprijs stijgt verder en trekt de melkprijzen mee omhoog. Ontdek hoe zuivelnoteringen en de hogere FrieslandCampina-garantieprijs de markt in beweging zetten.
Boer&Bondig spreekt met premier Bart De Wever over pionieren in de landbouw, maar gaat daarnaast ook over de gevolgen van de Septemberverklaring en hoe herders en boeren met begrazing het landschap beheren.
Het organischestofgehalte verhogen in de bodem wordt terecht als een belangrijke hoeksteen gezien van agro-ecologische landbouw. Maar in Vlaamse bodems is de pH evenzeer een werkpunt, net als het voorkomen van bodemverdichting
Tot 40 procent van de Vlaamse bataatoogst haalt de winkel niet. VALOBAT onderzoekt hoe deze reststromen nieuwe kansen krijgen in dumplings, bakkerijproducten en andere voeding.
Vanaf 12 januari moeten voertuigen vooraf in de voertuigbibliotheek geregistreerd zijn voor een vergunning uitzonderlijk vervoer. Boerenbond helpt je daarbij tijdens speciale zitdagen.