Het lijkt erop dat er tijdig een gepaste oplossing zal uitgewerkt worden voor landbouwers die niet over een G-rijbewijs beschikken in Nederland. Het is voor de betrokken leden dan ook onnodig om nu snel het G-rijbewijs te halen via rijlessen en examens.
Door een gewijzigde wetgeving in Nederland kunnen sinds 1 juli 2025 plots heel wat Belgische landbouwers niet langer met de tractor rijden in Nederland. Iedereen zal er namelijk moeten beschikken over een G- of C(+E)-rijbewijs, zelfs de bestuurders die in België zonder rijbewijs kunnen rijden omdat ze geboren zijn voor 1 oktober 1982. Om de Belgische Overheid tijd te geven om tot een oplossing te komen, werd er een gedoogperiode ingesteld tot 1 januari 2026.
Boerenbond verrichte heel wat werk om het dossier te blijven neerleggen bij de federale minister van mobiliteit Crucke. We zijn dan ook opgelucht dat de Vlaamse en federale mobiliteitsministers De Ridder en Crucke samen naar een oplossing zoeken die in lijn ligt met het voorstel van Boerenbond: "Landbouworganisaties vroegen al een tijd om een structurele oplossing. De Vlaamse en federale mobiliteitsministers De Ridder en Crucke willen nu een oplossing uitwerken die conform is met de Nederlandse rechtsregels. We gaan daarvoor contact opnemen met onze Nederlandse collega's en gaan zo snel mogelijk in overleg. We hebben onze administraties alvast de opdracht gegeven een voorstel van oplossing uit te werken”, zeggen beide ministers.
Een mogelijk standpunt dat zal worden voorgesteld, is om te kijken in hoeverre de Nederlandse autoriteiten zouden kunnen accepteren dat boeren die vóór 01/10/1982 zijn geboren en in het bezit zijn van een B-rijbewijs, het G-rijbewijs krijgen bijgeschreven zonder examen.
Boerenbond verwacht niet dat de Nederlandse autoriteiten bezwaar zullen hebben voor deze oplossingsstrategie. Nederlandse bestuurders mogen namelijk nog steeds in België rijden zonder enig rijbewijs! Boerenbond heeft dan ook de suggestie gedaan om de Nederlandse autoriteiten enkel te informeren over onze aanpak en geen formele goedkeuring te vragen.
Beitems Bodemfestival bracht landbouwers, onderzoekers en machinebouwers samen rond bodemgezondheid, met demo’s, getuigenissen en praktijkinzichten over innovatie, precisielandbouw en duurzaam bodembeheer.
De stormschade van 27 op 28 juni heeft heel wat mais doen omvallen. Het (Landbouwcentrum voor Voedergewassen) publiceert nu een beslissingsboom die je helpt te beslissen wat je moet doen na schade.
Campo Solar groeide in tien jaar van een tuinfeest uit tot een festival voor 30.000 bezoekers, met landbouw als hart van de beleving: tussen mais, bloemen en lokale smaken.
John Deere vernieuwde de T5- en T6-maaidorsers met meer digitalisering, automatisering en gebruiksgemak, zonder het beproefde schudderconcept los te laten. Capaciteit, cabine en precisielandbouw kregen een stevige upgrade.
Vlaamse aardappeltelers schalen massaal terug: het areaal zakt dit jaar bijna 20%. Door zwakke vrije markt, lage prijzen en weinig exportperspectief blijft de stemming voor seizoen 2026-2027 erg flauw.
In bieten duikt de eerste cercospora op na de combinatie van een lange hitteperiode hitte en buien. Controleer je percelen snel en start tijdig met een preventieve behandeling om schade te beperken.
Beitems Bodemfestival bracht landbouwers, onderzoekers en machinebouwers samen rond bodemgezondheid, met demo’s, getuigenissen en praktijkinzichten over innovatie, precisielandbouw en duurzaam bodembeheer.
John Deere vernieuwde de T5- en T6-maaidorsers met meer digitalisering, automatisering en gebruiksgemak, zonder het beproefde schudderconcept los te laten. Capaciteit, cabine en precisielandbouw kregen een stevige upgrade.
Mini-Werktuigendagen brachten in Sint-Truiden opnieuw telers, toeleveranciers en experten samen voor demonstraties, innovaties en uitwisseling rond de toekomst van de Haspengouwse fruitteelt.
Ludo Pauwels BV opent een nieuwe vestiging in Lokeren en versterkt zo zijn samenwerking met Fliegl in de Benelux. De opening vormde meteen het decor voor de Belgische première van de zelfrijdende maaier Cutaro.
Op zaterdag 20 juni vinden in Sint-Truiden de mini-werktuigendagen plaats. Op deze vakbeurs staat de fruitteeltmechanisatie centraal. Ook Boerenbond is aanwezig.