Krijg toegang tot diepgaande analyses, historieken en seizoensinvloeden voor jouw sector. Deze informatie is enkel beschikbaar voor ingelogde leden van Boerenbond.
De vakgroepvergadering van 2 juli vond plaats op het bedrijf van de familie Vanderstraeten-d’Hertefelt in Merchtem, waar ze de inhoudelijke vergadering combineerden met een bedrijfsbezoek.
Bart en Marijke baten een melkveebedrijf uit met een 200-tal koeien. Ze bouwden het de voorbije jaren uiten zetten sterk in op arbeidsbesparing via mechanisatie. Melkrobots, een automatisch voersysteem en boxstrooiselinstallatie...
De belangstelling voor starterscursussen in de landbouw groeit sterk. Steeds meer kandidaat-overnemers bereiden zich voor op een toekomst in de sector. Je kan je nu nog inschrijven voor de starterscursus die begint in september.
Nieuwe VLIF-oproep ondersteunt projecten die landbouwproducten duurzamer verwerken en afzetten. Tot 400.000 euro steun voor meerwaarde, reststromen en een sterkere positie van landbouwers in de keten.
Binnen het Europese project Re-Greenhouse kunnen glastuinbouwers zich kandidaat stellen voor een begeleidingstraject met een nieuwe energietool. Die helpt om na te gaan welke hernieuwbare of alternatieve energiebronnen technisch en economisch interessant kunnen zijn voor jouw bedrijf. Inschrijven kan nog tot 23 augustus.
Italiaanse bedrijven tonen kracht van robotisering. Op het bedrijf van de familie de Poda in Montecchio Emilia kregen de Meetjeslandse melkveehouders een inkijk in batchmelken met robots.