FAVV publiceert tabel exportvoorwaarden runderen, schapen en geiten
Sinds de bevestiging van besmettingen met Blauwtong type 8 bij twee Waalse rundveehouderijen, is België zijn Blauwtongvrije status (voor type 8) kwijt. Sinds oktober 2023 is België ook al geconfronteerd met Blauwtong type 3. Beide virustypes zorgen voor beperkingen en hindernissen bij de export van runderen, schapen en geiten. Aangezien in vele lidstaten ondertussen het serotype 3 circuleert en in enkele het serotype 8, kunnen de voorwaarden voor export (insecticidenbehandelingen, vaccinatie en/of bloedanalyses) verschillen tussen de lidstaten.
Het FAVV publiceert daarom een tabel met de voorwaarden, zie link. Deze tabel wordt zeer regelmatig aangepast.
Ondertussen zijn er geen verdere gevallen van Blauwtong type 8 gemeld. De grootschalige vaccinatiecampagne zorgt er ook voor dat onze dieren niet ziek worden en productieverliezen vermeden worden.
RE-Greenhouse helpt glastuinbouwers de juiste energiekeuze maken voor hun serre. Ontdek welke hernieuwbare oplossing technisch en economisch past bij jouw bedrijf, met persoonlijke begeleiding.
RAMBO toont hoe innovatie voor emissiereductie sneller naar de veehouderij kan. Ontdek de belangrijkste inzichten uit drie jaar onderzoek, praktijkproeven en debat tussen Vlaanderen en Nederland.
Van 28 september tot 13 oktober 2026 trekt de Europese Herderstocht met schapen en herders door Vlaanderen naar Brussel. Een inspirerende tocht rond herderschap, graslanden en de verbinding tussen landbouw en natuur.
Het project rond toekomstbestendige melkgeiten- en schapenhouderij bundelt veelbelovende pistes om stikstofemissies te verlagen: luchtwassers, rantsoenaanpassingen, micro-organismen,....
Als antwoord op een vraag die Ruben Van Gucht in de podcast Boer&Bondig beantwoordde, laat Tanja Van Poecke recht vanuit het hart zien hoe zwaar, onzeker en passioneel landbouw echt is.
Volgens een nieuw rapport van Vias vinden er elk jaar in september en oktober fors meer letselongevallen plaats waarbij een landbouwvoertuig betrokken is. Boerenbond zet sterk in op (verkeers)veiligheid, maar wijst er tegelijkertijd op dat verkeersveiligheid een verantwoordelijkheid is van alle weggebruikers.
Begrotingsbesprekingen in Vlaanderen en federaal mogen landbouw niet verzwakken. Boerenbond vraagt bescherming van investeringssteun, innovatie en werkbare regels voor toekomstgerichte landbouw.
AVEC waarschuwt voor ernstige tekortkomingen in Thailand. De organisatie vraagt de EU om hard op te treden tegen pluimvee-import uit Thailand en China na audits met zware tekortkomingen in voedselveiligheid, traceerbaarheid en dierenwelzijn.
RAMBO toont hoe innovatie voor emissiereductie sneller naar de veehouderij kan. Ontdek de belangrijkste inzichten uit drie jaar onderzoek, praktijkproeven en debat tussen Vlaanderen en Nederland.
De kapelletjesactie van de Boerinnenbond uit 1936 leeft nog altijd voort in het Vlaamse landschap. In september deden we in Boer&Tuinder een oproep om foto's te sturen. Benieuwd wat we binnenkregen?
Zet uw land- of tuinbouwbedrijf in 2027 in de kijker tijdens Dag van de Landbouw. Ontdek hoe u bezoekers een blik achter de schermen geeft en laat zien wat uw bedrijf vandaag betekent.