Aardbeien op  het veld
29 apr

“Onze klanten kiezen voor smaak en versheid” + video

Griet en Johan verkopen dagverse aardbeien op het veld
Al bijna dertig jaar telen Griet Van Olmen en echtgenoot Johan Vermeiren aardbeien ‘op het veld’.
faq
28 apr

Is het beschermingsstatuut voor Oekraïners moeilijker te bekomen?

Oekraïense onderdanen die zich aanbieden krijgen niet meer onmiddellijk een Bijlage 26. Zij krijgen een attest dat hun aanmelding bevestigt, maar de beslissing wordt pas later per brief meegedeeld.
seizoenarbeid
23 apr

Welke documenten zijn nodig bij een tijdelijk verblijf?

Wanneer een seizoenwerknemer voor meer dan drie maanden naar België komt geldt er nu een Bijlage 3 Septies. De betrokken persoon moet aantonen dat hij onderdaan is van een EU-land aan de hand van zijn ID-kaart.
gracht
18 apr

Grachtenkaart op de lange baan geschoven

Nieuwe einddatum is 30 november 2029
De grachtenkaart op basis van artificiële intelligentie heeft een nieuwe einddatum voor lokale besturen: 30 november 2029.
dfd
17 apr

Code geel voor waterschaarste

Gelet op het droge weer en de beperkte verwachte neerslag voert de CIW Adviesgroep Droogte code geel in.
seizoenarbeid
10 apr

Striktere opvolging bij aanvraag van het tijdelijk beschermingsstatuut

Er worden bijkomende voorwaarden opgelegd. Zo mag men niet beschikken over een verblijfsdocument voor een andere EU-lidstaat.
Chris Botterman
09 apr

Kunnen seizoenwerknemers een vorming volgen?

VRAAG VOOR CHRIS BOTTERMAN
In land- en tuinbouw kunnen vaste werknemers een cursus volgen die georganiseerd wordt door Eduplus, onze vormingsstructuur in Vlaanderen. Zij plannen heel wat vormingen in. Elke werkgever, maar ook iedere werknemer, ontvangt in september de brochure met de opleidingen in het collectieve aanbod.
debat
04 apr

Dialoogmoment Helder: drinkwaterkwaliteit versus gewasbescherming

De tijdelijke normverhoging voor 1,2,4-T in drinkwater weekte heel wat los in het Ieperse. Daarom werd er een dialoogavond georganiseerd onder de naam ‘Helder’.
geld
26 mrt

Opgelet voor poging tot loonbeslag door incassobureaus

Een incassobureau kan énkel rechtstreeks aan de schuldenaar een eis tot terugbetaling versturen, niet aan de werkgever.
BB
25 mrt

“Zorgboer zijn heeft onze blik op de wereld veranderd”

Siertelers Hugo en Carine doen elf jaar aan groene zorg. Al elf jaar is zorggast Patrick (58) een deel van het bedrijf.
Demo alternatieve teelten
24 mrt

Zaai geen twijfels, maar zekerheid

Tijdens ons demonstratiemoment rond alternatieve teelten werd duidelijk: analyseer, bereken en overleg met je afnemer