Snelle tractoren zijn tractoren van het type Tb die sneller mogen rijden dan 40km/u. Deze tractoren zijn, ongeacht hun gebruik, onderworpen aan de periodieke keuring. Op vandaag geldt er een verplichte jaarlijkse keuring. De Vlaamse Regering is het er principieel over eens om deze periodiciteit in het najaar van 2026 te verlagen tot één keuring om de twee jaar. Deze versoepeling kadert in heel wat maatregelen die de Vlaamse regels nauwer doen aansluiten bij wat Europa strikt genomen vraagt.
Dezelfde versoepeling zal gelden voor aanhangwagens en getrokken machines van het snelle type.
Hoewel dit een versoepeling betekent voor het gebruik van snelle tractoren raadt Boerenbond nog steeds aan om vast te houden bij de trage varianten. Hét grootste struikelblok bij het inzetten van deze Tb tractoren blijft het feit dat ze niet mogen gekoppeld worden aan een trage kar. Aangezien zo goed als alle bestaande karren traag zijn, zorgt dit in de praktijk voor heel wat problemen. Ondertussen werden al een aantal gebruikers geconfronteerd met de handhaving op deze spelregel.”
Ontdek in onze economische sectoroutlook vleesvee hoe Boerenbond en KBC samen hun gemeenschappelijke economische kennis toegankelijk maken voor leden en klanten. Een beknopte webinarvideo voor en op maat van onze vleesveehouders.
Bayer toont op zijn proefplatform hoe gewasbescherming evolueert naar gerichte, goed getimede combinaties. Van aardappelen tot tarwe en mais: resistentie, timing en formulering bepalen steeds vaker het verschil.
Ondanks de vele voorzorgen die werden genomen om het draaglijker te maken voor de dieren, heeft de combinatie van hitte en hoge luchtvochtigheid voor oversterfte gezorgd op heel wat veehouderijen. Rendac heeft een achterstand, maar belooft er alles aan te doen om de achterstand zo snel mogelijk weg te werken.