hnhn
09 apr

Invoer stalregister teruggedraaid

VLM heeft gisteren via de berichtenbox aan alle landbouwers gemeld dat vanaf nu alle dieraantallen per stal minstens maandelijks moeten bijgehouden worden. De Vlaamse overheid wil de stalemissies beter in kaart brengen, zodat ze gerichte maatregelen kan nemen om stikstofemissies te verminderen.

methaan
Members only
01 apr

CRV ziet flink potentieel voor genetica in methaanreductie

Volgens CRV kan genetische selectie tegen 2030 zorgen voor een methaanreductie van 8% ten opzichte van 2018.
Vanden Abeele varkensstal
28 mrt

Tour de boer voor varkenshouders

Op 10 april krijg je tijdens enkele bedrijfsbezoeken praktijkgerichte inzichten om ammoniakemissies te verlagen. We leren bij over het TracVac en Trac Reno systeem.
fvvf
27 mrt

MilkBE lanceert duurzaamheidsawards, inschrijvingen geopend

MilkBE beloont innovatieve melkveehouders met drievoudige Duurzaamheidsawards, om inspanningen zichtbaar te maken.
geld
26 mrt

Opgelet voor poging tot loonbeslag door incassobureaus

Een incassobureau kan énkel rechtstreeks aan de schuldenaar een eis tot terugbetaling versturen, niet aan de werkgever.
Bio melkvee akkerbouw
24 mrt

Financiële inzichten voor een vlotte omschakeling naar bio

Uit Focus-gegevens van melkvee- en akkerbouwers blijkt dat een goede financiële buffer nodig is bij bio-omschakeling.
Vlif innovatie
21 mrt

Deadline VLIF innovatie: wil je nog hulp bij nalezen?

VLIF-innovatieaanvragen moeten vóór 3 april binnen zijn. Wil je je dossier laten nalezen? Bezorg het ons snel!
Emissiearme vloer
20 mrt

Webinar reductiedoelstellingen en PAS-maatregelen melkvee

Op 25/3 gaat consulent Sander dieper in op de reductiedoelstellingen op bedrijfsniveau en op PAS-maatregelen die melkveehouders kunnen inzetten.
Sarah Balligand
04 mrt

“De boerderij is nu mijn klaslokaal”

Sarah Balligand zette stap van onderwijs naar landbouw
“Onze runderen en schapen begrazen natuurgebieden. Dat past mooi binnen de filosofie van ons bedrijf”, aldus de boerin.
dfd
04 mrt

Wat zijn de nieuwigheden in je verzamelaanvraag?

Het moment waarop je je verzamelaanvraag voor 2025 moet invullen nadert weer. Hoewel het GLB startte in 2023, zijn er voor 2025 ook weer enkele belangrijke wijzigingen.
dfdd
24 jan

IVB lanceert nieuwe website met benchmarking

Met de pas gelanceerde nieuwe website kan je als veehouder voortaan makkelijker vergelijken tussen eigen geleverde loten en tussen sectorgemiddeldes.