De zomer van 2026 werd gekenmerkt door verschillende warme periodes en een uitgesproken droogte in juli en de eerste helft van augustus. Door de klimaatverandering komen periodes van hitte en droogte in België vaker voor en worden ze intenser.
Landbouwbedrijven bereiden zich op uiteenlopende manieren voor op die veranderende omstandigheden. Agro-ecologische praktijken kunnen daarbij een belangrijke piste zijn: ze bieden kansen om bodems weerbaarder te maken en landbouwbedrijven beter te wapenen tegen droogte en andere klimaatextremen.
RURANT vzw en Agrosymbio organiseren een vormingstraject voor landbouwers die willen kennismaken met agro-ecologische praktijken. Het programma omvat workshops en bedrijfsbezoeken, vooral tijdens de winterperiode, met een terugkomdag in juni.
Flyer ‘Boer van de toekomst Noorderkempen’ voorkantFlyer ‘Boer van de toekomst Noorderkempen’ achterkant
Wil je ontdekken wat deze praktijken voor jouw bedrijf kunnen betekenen? Of wil je ervaringen van andere landbouwers horen en zelf aan de slag? Wil je gewoon je oor te luister leggen. Dat kan.
Dankzij het LEADER-project ‘Agro-ecologische pioniers’ kunnen (toekomstige) land- en tuinbouwers uit het LEADER-gebied MarkAante Kempen+ voordelig deelnemen aan de opleiding ‘Boer van de toekomst Noorderkempen’.
Het gebied omvat Stabroek (zonder Hoevenen), Kapellen, Essen, Kalmthout, Wuustwezel, Brecht, Zoersel, Malle, Rijkevorsel, Hoogstraten, Merksplas, Beerse en Baarle-Hertog. Ben je landbouwer in een van deze gemeenten? Schrijf je dan in.