Als P2- of P3-licentiehouder mag je tot 10 P1-licentiehouders onder jouw verantwoordelijkheid bespuitingen laten uitvoeren. Maar hoe ver gaat juist jouw verantwoordelijkheid?
Hoe krijg je meer grip op het energieverbruik van je landbouwbedrijf? Tijdens deze vorming ontdek je stap voor stap hoe je je verbruik analyseert en je energiefactuur optimaliseert en bespaart.
Het strategisch plan drinkwater bevat maatregelen die moeten zorgen voor voldoende, kwaliteitsvol drinkwater, met vergaande gevolgen voor gewasbeschermingsmiddelen, ook buiten drinkwaterwingebied.
We gaan doorheen de inhoud van de basisopleiding fytolicentie en staan stil bij wat voor elke elke fytolicentiehouder basiskennis is … of zou moeten zijn. Na deze bijscholing ben je weer helemaal mee.
Boerenbond lanceert twee brochures die veehouders helpen hun toekomst na 2030 uit te tekenen met een helder stappenplan en een uitgewerkte case rond het stikstofbeleid.
Gratis vormingsmoment Antibioticumgebruik. Op 5 november wordt een gratis vormingsmoment aangeboden over Antibioticumgebruik en resistentie, te Leuven. Inschrijven nog mogelijk!
Vlaamse bedrijven die afvalwater lozen op oppervlaktewater moeten vanaf 2027 een fors hogere heffing betalen. Boerenbond pleit voor haalbare investeringssteun en een geleidelijke verhoging.
Boer&Bondig ontdekt waarom de dag van de boerin zo relevant is, zet de puntjes op de 'i' over de nationale parken en sprokkelt nieuws bij Agro Expo Vlaanderen.
De aanpassing van de fytolicentieregels verduidelijkt hoeveel en welke opleidingen verplicht zijn. Ook komen er heel wat bijkomende mogelijkheden om te sanctioneren. Ontdek wat er verandert en wat dit betekent voor fytolicentiehouders.
De perspulp van Iscal Sugar is meestal van uitstekende kwaliteit en draagt bij aan duurzame veehouderij in België. Toch kunnen er kwaliteitsproblemen optreden. Als het fout gaat, gebruik de klachtenprocedure.
Het organischestofgehalte verhogen in de bodem wordt terecht als een belangrijke hoeksteen gezien van agro-ecologische landbouw. Maar in Vlaamse bodems is de pH evenzeer een werkpunt, net als het voorkomen van bodemverdichting