|
Home >
Home > Persberichten
|
|
|
Persberichten
|
| Boerenbond op Agriflanders (10-13 januari, Gent) |
| Terug | Print
|
| Document van: |
|
| Document nummer: |
|
| Document datum: |
|
| Auteur: |
|
| Tijdschrift: |
|
| Tijdschrift datum: |
|
| Tijdschrift nummer: |
|
| Link: |
|
| Instelling: |
|
| lReeks: |
|
| Reeksnummer: |
|
| Reeksnummer 1: |
|
| Reekswetgeving: |
|
| Reekstitel: |
|
| Pagina: |
|
| Uitgever: |
|
| Publicatiejaar: |
|
| ISBN: |
|
| TrefwoordenLabirint: |
|
| Trefwoorden: |
Agriflanders, beurzen |
| Rubriek: |
|
| Ligplaats: |
|
| Dossiers: |
|
| Bron: |
|
PERSBERICHT BOERENBOND
BOERENBOND OP AGRIFLANDERS (10-13 januari, Gent)
Van 10 tot 13 januari vindt in Flanders Expo Gent Agriflanders plaats. Boerenbond is uiteraard prominent aanwezig op deze landbouwbeurs. Op de Boerenbondstand (hal 1, stand 1302) vind je naast Boerenbond en Landelijke Gilden ook Groene Kring, NCBL, KVLV-Agra, Innovatiesteunpunt en Agro|Bedrijfshulp. De stand is op de eerste plaats een ontmoetingsplaats voor leden. Op geregelde tijdstippen kan je er ook terecht voor volgende initiatieven.
LANDBOUWPRAATJES
Dagelijks gaat voorzitter Vanthemsche in dialoog met een gast. Het debat wordt gemodereerd door Jacques Van Outryve, journalist bij Boer&Tuinder, het ledenblad van Boerenbond. De Landbouwpraatjes gaan door op de Boerenbondstand (hal 1, stand 1302). In de praatstoel zitten:
donderdag 10 januari (13u): minister-president Kris Peeters Er verandert veel in landbouwland. Naast de competenties van de land- en tuinbouwer is een sterk landbouwbeleid bepalend voor de bedrijfsvoering. Minister-president Kris Peeters, tevens Vlaams minister van landbouw, wordt bevraagd over het landbouwbeleid, zowel op Europees als op Vlaams niveau.
vrijdag 11 januari (12.30u): Dirk Van Thielen en Jean Maertens Hoge graanprijzen: de hel of de hemel? Dirk Van Thielen (divisiedirecteur veevoeding AVEVE) bekijkt dit als veevoederfabrikant, Jean Maertens (voorzitter Synagra) vanuit de hoek van de graanhandelaars.
zaterdag 12 januari (12.30u): Rita Demaré en Hans Van Es Coöperaties spelen een belangrijke rol bij het vermarkten van groenten en fruit. Vlaanderen is hierin koploper in Europa. In Nederland loopt de discussie over de toekomst van deze producentenorganisaties. Rita Demaré (voorzitter VBT) en Hans Van Es (voorzitter Dutch Produce Association) zetten de Belgische en Nederlandse visie tegenover elkaar.
zondag 13 januari (12.30u): Guido Veys en Paul Vanhengel Waar gaat het naartoe met de Vlaamse melkveehouderij? De Quota worden afgeschaft en Europa vermindert en herverdeelt haar financiële middelen. Maar ook zeer bepalend voor onze melkveehouders is de visie van de Belgische zuivelverwerkers. Guido Veys (voorzitter Milcobel) en Paul Vanhengel (Manager Milk Supply Friesland-Campina Belgium) zitten in de praatstoel.
UITREIKING ‘BOERENBOND PERSPRIJZEN’
Zaterdag 12 januari (13u) op de Boerenbondstand (hal 1, stand 1302)
Naar jaarlijkse gewoonte reikt Boerenbond 2 persprijzen uit aan pasafgestudeerden van het hoger onderwijs. Zo bekroont Boerenbond eindwerken die een waardevolle bijdrage leveren aan de land- en tuinbouwsector. De prijzen hebben een waarde van 500 euro.
De eerste prijs gaat naar een student van de promotie 2011 of 2012 die afstudeerde als master in de Bio-ingenieurswetenschappen, in de Biowetenschappen, in de Diergeneeskunde of in een andere richting met deze graad. De andere prijs gaat naar een afgestudeerde van promotie 2011 of 2012 professionele bachelor in de Agro- en Biotechnologie of in een andere richting met deze graad. De gelauwerde inzendingen worden gepubliceerd in Boer&Tuinder en Management & Techniek.
PLATTELANDSPUZZEL
Op zondag 13 januari organiseren we een evenement voor het grote publiek. Via een wedstrijd in Nest konden 100 mensen kans maken op twee toegangskaarten voor Agriflanders en deelname aan de plattelandspuzzel. Bedoeling is om de deelnemers op een originele manier kennis te laten maken met de sector. Deelnemers die erin slagen om de plattelandspuzzel op te lossen vóór 17 uur ontvangen een exclusieve goodybag met gadgets.
SCHAT DE IMPACT VAN HET GLB OP JE BEDRIJF!
De rechtstreekse Europese inkomenssteun wordt grondig hervormd richting 2020. Leden kunnen tijdens Agrilanders op de Boerenbondstand de evolutie van de nieuwe premiebedragen uit basisbetaling, eventuele historische compensatie, vergroening en eventuele zoogkoeien- of jongerenpremie voor hun specifieke bedrijfssituatie berekenen voor de periode 2014-2020.
VOLG AGRIFLANDERS VIA DE BOERENBOND-WEBSITE
Via www.boerenbond.be wordt geregeld gebriefd over de activiteiten op de beurs en op de Boerenbondstand in het bijzonder.
Anne-Marie Vangeenberghe Hoofdbestuur Woordvoerder E Anne-Marie.Vangeenberghe@boerenbond.be T (016) 28 66 06 F (016) 28 66 09 GSM (0479) 85 86 87 Twitter: @BBwoordvoerder
|
|
|
|
|
|